воскресенье, 5 февраля 2017 г.

Безпечний інтернет

Інтернет являє собою всесвітню інформаційну комп'ютерну мережу, що поєднує в єдине ціле безліч комп'ютерних мереж, що працюють за єдиними правилами. Інтернет не є комерційною організацією й нікому не належить. Користувачі Інтернету є практично у всіх країнах світу. Комп'ютери зв'язуються за допомогою ліній зв'язку. Для підключення лінії зв'язку до комп'ютерів використовуються спеціальні електронні пристрої (модеми), установлюються програми для спільної роботи. Комп'ютерна мережа – це об'єднання комп'ютерів, ліній зв'язку між ними й програм, що забезпечують обмін інформацією.
 До Інтернету мають доступ десятки мільйонів користувачів. Ріст і розвиток Інтернету три­ває, і на середину століття очікується значне збільшення ролі Інтернету у всіх інформаційних технологіях.
 Однією з переваг Інтернету є корисність. Обсяг інформації незрівнянно великий. Подан­ня й зручність її сприйняття поки не можуть зрівнятися із книгами або телебаченням, але кількість і доступність інформації в мережі значно вища. Інтернет – джерело найбільш свіжої інформації. Проте з розширенням глобальної комп'ютерної мережі, збільшенням кіль­кості доступної інформації й послуг виникає проблема перевірки та достовірності.
Електронна пошта (e-mail) – перший із сервісів Інтернет, найпоширеніший і найефек­тивніший з них. Електронна пошта – типовий сервіс відкладеного читання (off-line). Ти відправляєш своє повідомлення, як правило, у вигляді звичайного тексту, а адресат одержує його на свій комп'ютер через певний проміжок часу, і читає твоє повідомлення тоді, коли йому буде зручно.
 До інтерактивних сервісів, що служать спілкуванню людей через Інтернет, відноситься ICQ. Користувачі, встановлюючи одну програму, можуть спілкуватися в реальному режимі (on line). Також дуже популярні чати. Користувачі приєднуються до одного з каналів – тема­тичних груп і беруть участь у розмові, що ведеться не голосом, а текстом.

 Будь обережним!

В Інтернеті є, звичайно ж, своя небезпека. Сьогодні немає засобів впізнання особи, з якою спілкуєшся, тому важко перевірити інформацію щодо співрозмовника. Є дуже багато випад­ків, коли себе видають за інших, приписуючи собі гарну зовнішність, риси характеру, захоп­лення тощо. Подумай, чи хотів би ти спілкуватися з нещирою людиною?
 Існують випадки потрапляння в рабство через мережу Інтернет. Дівчата та хлопці листу­ються з особами, які пропонують роботу за кордоном або одруження. Також існують випадки, коли за допомогою спілкування просять надіслати фотокартки, а потім, використовуючи монтаж, створюють фотокартки і розміщують на порносайтах.
З поширенням використання Інтернету з'явилося таке явище, як spam. Це коли на поштову адресу приходять листи з рекламними пропозиціями. Іноді за день їх може на­дійти від одного до 50. Уберегтися від цього дуже важко. Також Інтернет використовується шахраями, які можуть вимагати гроші, наприклад, на організацію допомоги. Як правило, дається тільки рахунок для перерахування грошей, немає ні координат організа­ції, ні інформації, якою діяльністю вони займаються, як довго існують тощо. Або надси­лається інформація про виграш грошей або якоїсь речі. Для того щоб отримати приз, треба зателефонувати за номером телефону, який є платним. А потім приходить великий рахунок за телефон.
Проблемним питанням є питання безпеки даних. Комп'ютери, підключені до глобаль­ної мережі, стають більш уразливими. І нема ніякої гарантії, що дані не використовують інші.
Безпечний інтернет (альбом)

Комментариев нет:

Отправить комментарий